Dnes je 20.01.2018
Warning: include(svatek.php) [function.include]: failed to open stream: No such file or directory in /webspace/kunstat.net/www/html/uvod.php on line 97

Warning: include() [function.include]: Failed opening 'svatek.php' for inclusion (include_path='.:/usr/share/php:/usr/share/pear') in /webspace/kunstat.net/www/html/uvod.php on line 97
registrace / login
  úvodní strana
  základní údaje 
  městský úřad 
  zdravotnictví 
  literární osobnosti 
  kultura 
  kunštátský zpravodaj 
  vyhlášky 
  sportovní akce 
  historie města 
  křížky na Kunštátsku 
  historie hrnčířství 
  hrnčířský jarmark 
  fotogalerie 
  kniha návštěv 
  diskuzní fórum 
  inzertní anonce ZDARMA
  vaše fotografie 
  přidej fotografii 
  registrace
  ztráta hesla 
  amatérské fotografie !
  napsali onás
  hasiči SDH Sychotín
  právní služby
  služby / firmy
  úřední deska
  pochod krále Jiřího 2010 


  nabízím ... 
-> Hleda se vycepni do ujezdske hospody . Více zde ...  anketní otázka
Co říkáte na skladbu programu 20. ročníku Jarmarku
Nejlepší v historii (3857)

Výborná (2613)

Jde to (2674)

Dobrá (2594)

Nic moc (2590)

Špatná (2587)

Nejhorší v historii (6016)


Celkem hlasů: 22927
Datum: 10.09.2012
výsledky starších anket


  vaše fotografie
Nenaučná stezka

známka (5.53)
hodnoť další fotografie  statistiky serveru
  reklama

Lubomír Chytrý, daňový poradce evidenční číslo 3625, nabízí své služby v následujících oblastech:
Zahradní 322, 679 72 Kunštát
Tel.: 607 773 607
Email: chytry.lubomir@tiscali.cz
nabízí následující služby:
- daňové poradenství
- zpracování daňových přiznání a hlášení
- daňové kontroly, jejich příprava a minimalizace vzniklých pokut a penále
- zastupování při jednáních se správcem daně
- vedení účetnictví
- poradenství v oblasti účetnictví
- zpracování mzdové agendy

 

Rozkol v ODS v Kunštátě, devět členů odchází pryč

Článek ze Zrcadla Blanenska a Boskovicka


Zemětřesení zažívá v těchto dnech místní organizace ODS v Kunštátě. V průběhu prosince minulého roku a ledna 2008 z ní odešlo hned devět členů. Důvodem je podle nich nesouhlas s politikou vedení místní organizace strany, reprezentovaného osobou předsedy Jana Císka, neřešení dlouhodobých rozporů uvnitř organizace a nesouhlas s další podporou současného starosty Pavla Göpferta, zvoleného za ODS. „Měli jsme v poslední době výhrady k činnosti našeho předsedy. Především nám vadilo, Že neřešil připomínky ani rozpory, které se v místní organizaci vyskytly. Vše vyvrcholilo tím, že pan starosta, zvolený do zastupitelstva na kandidátce ODS, nevybíravým způsobem šířil nepravdivé informace o jedné z našich členek, Anně Smejkalové, která je také v zastupitelstvu, a jejím otci. To byla pověstná poslední kapka. Postavili jsme se za ni a chtěli jsme, aby náš předseda Jan Císek situaci řešil. Jelikož se k tomu neměl, vystoupila Anna Smejkalová z organizace. K ní se postupně přidali další,” vysvětluje situaci dnes už bývalá členka kunštátských občanských demokratů Ilona Kuchyňová.
Podle Anny Smejkalové jí nejprve starosta vyčítal, že se postavila proti slučování mateřské a základní školy, vadilo mu také, že hlasovala proti rozpočtovému opatření. To si podle něj jako členka koalice nemohla dovolit. „Navíc pan starosta zaútočil i na mého otce. Navrhl mu stranickou důtku za to, že údajně obcházel lidi a požadoval podpisy na petici proti slučování mateřské a základní školy. Jednak, podle mého názoru, na to nemá právo, když není členem ODS, na straně druhé mohu říct, že je to nesmysl. Můj otec toto nikdy nedělal. Jsem hodně zklamaná. Panu starostovi jsme věřili, dělali jsme mu volební kampaň, pomohli jsme mu jako tehdy vlastně v Kunštátě neznámému člověkovi dostat se na tento post. Stálo nás to spoustu energie, peněz a úsilí a on se takto chová. Tři lidé kvůli němu před volbami dokonce podepsali přihlášku do ODS, jinak by ani nemohla vzniknout kandidátka. Je to pro mě zklamání a velmi bolestná zkušenost, že se k nám takto zachoval,” uvádí Smejkalová.
Starosta Pavel Göpfert všechna obvinění odmítá a tvrdí, že jednání některých lidí nemá s politikou nic společného. „Domnívám se, že jde o osobní mstu rodiny Nechutovy. Od začátku, kdy jsem nastoupil do funkce, jsem se ke každému choval stejně. Co se týká jednotlivých útoků. Je pravda, že jsem se pozastavil nad tím, že paní Smejkalová jako koaliční zastupitelka hlasuje jinak. Ale na tom není přece nic špatného. Myslím si totiž, že to není úplně běžné. Na druhé straně odmítám, že bych panu Nechutovi uděloval nějakou stranickou důtku. Na to přece nemám ani právo, když nejsem členem ODS. Byl jsem pouze tehdy na jedné schůzi a řekl jsem, že když sbírá podpisy proti sloučení školy a školky a staví se tak vlastně proti starostovi, kterého navrhoval, zasloužil by si důtku,“ vysvětluje Göpfert s tím, že jsou i jiné věci a konkrétní případy, které by mohl na určitých lidech kritizovat.
Zaskočený z reakce dnes už svých bývalých spolustraníků byl také Jan Císek. „Jsem v poslední době pracovně hodně vytížený. Překvapilo mě, že tuto situaci řeší přes média. Za sebe mohu říct, že o tom, co se děje, vím, chci co nejdříve svolat schůzku, o všem si podrobně promluvit a najít řešení, jak z toho ven. Co se týká situace na radnici, myslím si, že funguje dobře. Pokud měla paní Smejkalová nějaké výhrady, měla si je vyřešit na zastupitelstvu,“ říká Jan Císek.
Předseda oblastního sdružení ODS Zdeněk Grünwald podle svých slov zjišťoval situaci v Kunštátě u předsedy místního sdružení. „Seznámil jsem se se situací, ale zatím se k tomu nechci blíže vyjadřovat. Každá strana samozřejmě tvrdí svoje,“ řekl Grünwald.Pro některé dnes už bývalé členy místní organizace ODS je tato záležitost ale uzavřenou kapitolou. To potvrzují jak Ilona Kuchyňová, tak Anna Smejkalová. „Setrvávám samozřejmě v zastupitelstvu, protože nevidím důvody, proč bych měla odcházet. Do dění jsem vstupovala z nezištných důvodů, chtěla jsem pro Kunštát udělat něco v oblasti, které rozumím, tedy školství a sportu. Moje snaha je pořád spolupracovat s lidmi, kteří o to budou mít zájem. Nebudu nikomu házet klacky pod nohy, nebo hlasovat proti. Pokud bude rozumný návrh, podpořím ho. ODS v Kunštátě je ale pro mě uzavřená záležitost,“ připojuje Smejkalová.


Zdroj: www.zrcadlo.net


   Komentáře k příspěvku
 
crLqVoMcgnEFFpxX (23.09.2011 01:12:22) obznbmlv@bvpltjej.com  http://www.bing.com/
UtJWUiEGbVQibGwl
   So much info in so few words. Tolosty could learn a lot.
 
smdUAKqDGPrCnJ (21.09.2011 04:51:45) antonia-pits@hotmail.com  http://www.facebook.com/
qTTAtImjqgyjsUsij
   Brilliance for free; your parents must be a swteeheart and a certified genius.
 
přidej komentář


  novinky
E-shop zaměřený na stříbro a stříbrné šperky, nabízíme také ocelové šperky a bižuterii. Stříbro, ocel, bižuterie a minerály. Stříbrné prsteny, řetízky, náramky, naušnice, přívěsky, náhrdelníky, celé dárkové soupravy a další stříbrné šperky


  městský úřad
Městský úřad Kunštát,
nám. Krále Jiřího 106, 679 72,
tel.: 516 462 343,
fax.: 516 462 172
oficiální www města
úřední deska  nejnovější v diskuzi
brandssolution.co.uk - 146.185.223.71 - Online usa cheap, purchase generic in canada and generic for sale australia, for sale in usa except buying cheap online. How to get without insurance also online australia, canada price and buy uk despite pills order online.
Více naleznete zde  nové témata v diskuzi
(1) ddcqdea - OgOQcXVyasCX
(0) Fbk Predators Kunštát - 5.ročník florbaloveho turnaje v Kunštatě 10.12.2016 tak příď podpořit náš tým
(1) Jan - kustatska historie
(0) pavluska - Jan Tenora: D?jiny m?ste?ka Kunštátu online!
Více naleznete zde  předpověď počasí
  
více zde ...  zajímavé odkazy
Jeskyně Blanických rytířů
Obce Nýrov
Vše o silnicích
Dopravní spojení v ČR
Hledej obce
Počasí v ČR
Řeky v ČR
Živnostenský rejstřík
Google - hledání v internetu
Krajska správa
Dovolená na poslední chvíli
Tvorba www stránek
Pronájem e-shopů

Copyright 2003 - 2004 Kunstat.cz & Kunstat.net Všechna práva vyhrazena by Kunstat.cz. Optimalizováno pro MS Internet Explorer 6.xx.
Dopuručené rozlišení 1024x758 bodů a více. Vytvořil Pavel Simon & Zbyněk Velecký.