Dnes je 20.01.2018
Warning: include(svatek.php) [function.include]: failed to open stream: No such file or directory in /webspace/kunstat.net/www/html/uvod.php on line 97

Warning: include() [function.include]: Failed opening 'svatek.php' for inclusion (include_path='.:/usr/share/php:/usr/share/pear') in /webspace/kunstat.net/www/html/uvod.php on line 97
registrace / login
  úvodní strana
  základní údaje 
  městský úřad 
  zdravotnictví 
  literární osobnosti 
  kultura 
  kunštátský zpravodaj 
  vyhlášky 
  sportovní akce 
  historie města 
  křížky na Kunštátsku 
  historie hrnčířství 
  hrnčířský jarmark 
  fotogalerie 
  kniha návštěv 
  diskuzní fórum 
  inzertní anonce ZDARMA
  vaše fotografie 
  přidej fotografii 
  registrace
  ztráta hesla 
  amatérské fotografie !
  napsali onás
  hasiči SDH Sychotín
  právní služby
  služby / firmy
  úřední deska
  pochod krále Jiřího 2010 


  nabízím ... 
-> Hleda se vycepni do ujezdske hospody . Více zde ...  anketní otázka
Co říkáte na skladbu programu 20. ročníku Jarmarku
Nejlepší v historii (3857)

Výborná (2613)

Jde to (2674)

Dobrá (2594)

Nic moc (2590)

Špatná (2587)

Nejhorší v historii (6016)


Celkem hlasů: 22927
Datum: 10.09.2012
výsledky starších anket


  vaše fotografie
Kurka

známka (5.49)
hodnoť další fotografie  statistiky serveru
  reklama

Lubomír Chytrý, daňový poradce evidenční číslo 3625, nabízí své služby v následujících oblastech:
Zahradní 322, 679 72 Kunštát
Tel.: 607 773 607
Email: chytry.lubomir@tiscali.cz
nabízí následující služby:
- daňové poradenství
- zpracování daňových přiznání a hlášení
- daňové kontroly, jejich příprava a minimalizace vzniklých pokut a penále
- zastupování při jednáních se správcem daně
- vedení účetnictví
- poradenství v oblasti účetnictví
- zpracování mzdové agendy

 

Kunštátští: Nebourejte starou školu

Článek z Rovnosti z 31.7.2008


Proti zbourání historické budovy v centru města místní protestují. Sepsali proto petici. Budova je však v havarijním stavu.
Přibližně dvě stě lidí se k dnešnímu dni připojilo k petici proti zbourání budovy takzvané staré školy, která stojí vedle kostela v Kunštátě. Na jejím místě by mělo vzniknout odpočinkové místo a parkoviště. Zástupce města jsou jednáním lidí překvapeni. „Budova je v havarijním stavu, navíc se tento plán projednává už patnáct let,“ prohlásil starosta Kunštátu Pavel Göpfert.
Iniciátorem petice je kastelán kunštátského zámku Radim Štěpán. „Budova pochází z roku 1809 a patří k jedněm z mála historickým budovám v centru města. Vycházíme z toho, že hisotrických budov v Kunštátě není mnoho, proto nám nepřijde správné budovu zbourat a nahradit ji parkovištěm,“ vyjádřil své stanovisko autor petice.
Pro tento krok se Štěpán rozhodl, protože v současné době vzniká projekt na úpravu náměstí. „O demolici se hovoří více jak deset, ale teprve teď je to akuální,“ dodal. Podle něj by město mohlo budovu využívat ke kulturním a vzdělávacím účelům. „Dříve zde sídlilo Okresní vlastivědné muzeum a škola. Budova se k těmto účelům přímo nabízí. Myslím, že by se tím vedení města mělo znovu zabývat,“ doplnil.
Petici podepsal například i předseda občanského sdružení Řemesla v Kunštátě Libor Janča. „Myslím, že by byla škoda tento objekt zbourat. Se starou školou se mělo v projektu na úpravu náměstí prostě počítat a vymyslet řešení jak školu využít v rámci náměstí než ji zbourat a stavět zde něco nového. Opravy a rekonstrukce jsou náročné, ale myslím, že jsou daleko horší nemovistosi, které se spravují,“ vyjádřil se.
Sbírání podpisů bude trvat do této neděle, žádné podbrobné informace proto vedení města ještě nemá. „Nikdo nám žádnou petici zatím nedoručil. Až ji obdržíme, budeme celou věc dál projednávat,“ uvedl starosta. Podle něj však záležitosti s úpravami okolí kostela a kunštátského náměstí řešilo několik zastupitelstev, a to nejméně už patnáct let. „Není to jen naše rozhodnutí. Úpravy centra města projednávali moji dva předchůdci. Budova je ve velmi špatném stavu. Jen oprava by stála dvacet milionů korun. Na místě staré školy jsme plánovali udělat parkové úpravy a parkoviště. S tímto záměrem souhlasí i místní farář,“ doplnil starosta.
Na stranu města se přiklonila například i Marika Wetterová z Kunštátu. „O petici vím, ale nepodepsala jsem ji. Myslím, že dům je v tak špatném stavu a tak nešikovně normalizačně přestavovaný, že v něm ani nelze vidět historický podtext. Navíc by to byla velmi nákladná přestavba,“ uvedla.Zdroj: www.blanensky.denik.cz


   Komentáře k příspěvku
 
Bíba (06.08.2008 11:47:23) wohvlas@seznam.cz  http://

   Názor laika není rozhodující. Budova je to opravdu historická a docela ošklivá. Okolí taktéž. Mohlo by tam být muzeum, chybí Kunštátu a okolí. Přestavba je drahá, ale dala bych návrh, podepíšu-li prtici přidám do kasičky. Hlavně však by se měl vyjádřit statik,návrh na úpravy by byl bezpodmínečný a účel kterému by měl sloužit se ...
 
Bíba (06.08.2008 11:35:31) wohvlas@seznam.cz  http://

  
 
přidej komentář


  novinky
E-shop zaměřený na stříbro a stříbrné šperky, nabízíme také ocelové šperky a bižuterii. Stříbro, ocel, bižuterie a minerály. Stříbrné prsteny, řetízky, náramky, naušnice, přívěsky, náhrdelníky, celé dárkové soupravy a další stříbrné šperky


  městský úřad
Městský úřad Kunštát,
nám. Krále Jiřího 106, 679 72,
tel.: 516 462 343,
fax.: 516 462 172
oficiální www města
úřední deska  nejnovější v diskuzi
brandssolution.co.uk - 146.185.223.71 - Online usa cheap, purchase generic in canada and generic for sale australia, for sale in usa except buying cheap online. How to get without insurance also online australia, canada price and buy uk despite pills order online.
Více naleznete zde  nové témata v diskuzi
(1) ddcqdea - OgOQcXVyasCX
(0) Fbk Predators Kunštát - 5.ročník florbaloveho turnaje v Kunštatě 10.12.2016 tak příď podpořit náš tým
(1) Jan - kustatska historie
(0) pavluska - Jan Tenora: D?jiny m?ste?ka Kunštátu online!
Více naleznete zde  předpověď počasí
  
více zde ...  zajímavé odkazy
Jeskyně Blanických rytířů
Obce Nýrov
Vše o silnicích
Dopravní spojení v ČR
Hledej obce
Počasí v ČR
Řeky v ČR
Živnostenský rejstřík
Google - hledání v internetu
Krajska správa
Dovolená na poslední chvíli
Tvorba www stránek
Pronájem e-shopů

Copyright 2003 - 2004 Kunstat.cz & Kunstat.net Všechna práva vyhrazena by Kunstat.cz. Optimalizováno pro MS Internet Explorer 6.xx.
Dopuručené rozlišení 1024x758 bodů a více. Vytvořil Pavel Simon & Zbyněk Velecký.