Dnes je 20.01.2018
Warning: include(svatek.php) [function.include]: failed to open stream: No such file or directory in /webspace/kunstat.net/www/html/uvod.php on line 97

Warning: include() [function.include]: Failed opening 'svatek.php' for inclusion (include_path='.:/usr/share/php:/usr/share/pear') in /webspace/kunstat.net/www/html/uvod.php on line 97
registrace / login
  úvodní strana
  základní údaje 
  městský úřad 
  zdravotnictví 
  literární osobnosti 
  kultura 
  kunštátský zpravodaj 
  vyhlášky 
  sportovní akce 
  historie města 
  křížky na Kunštátsku 
  historie hrnčířství 
  hrnčířský jarmark 
  fotogalerie 
  kniha návštěv 
  diskuzní fórum 
  inzertní anonce ZDARMA
  vaše fotografie 
  přidej fotografii 
  registrace
  ztráta hesla 
  amatérské fotografie !
  napsali onás
  hasiči SDH Sychotín
  právní služby
  služby / firmy
  úřední deska
  pochod krále Jiřího 2010 


  nabízím ... 
-> Hleda se vycepni do ujezdske hospody . Více zde ...  anketní otázka
Co říkáte na skladbu programu 20. ročníku Jarmarku
Nejlepší v historii (3857)

Výborná (2613)

Jde to (2674)

Dobrá (2594)

Nic moc (2590)

Špatná (2587)

Nejhorší v historii (6016)


Celkem hlasů: 22927
Datum: 10.09.2012
výsledky starších anket


  vaše fotografie
Holky

známka (5.50)
hodnoť další fotografie  statistiky serveru
  reklama

Lubomír Chytrý, daňový poradce evidenční číslo 3625, nabízí své služby v následujících oblastech:
Zahradní 322, 679 72 Kunštát
Tel.: 607 773 607
Email: chytry.lubomir@tiscali.cz
nabízí následující služby:
- daňové poradenství
- zpracování daňových přiznání a hlášení
- daňové kontroly, jejich příprava a minimalizace vzniklých pokut a penále
- zastupování při jednáních se správcem daně
- vedení účetnictví
- poradenství v oblasti účetnictví
- zpracování mzdové agendy

 

Kunštátský rodák chtěl podporovat školáky. Město mu darované peníze vrátilo.

Článek z Boskovicka


Předloni na podzim přišel na adresu radnice v Kunštátě dopis z ciziny. Čtyřiaosmdesátiletý Jaroslav Řehůřek žijící dlouhá léta ve Francii v něm nabídl svému rodnému městu spolupráci s tím, že by rád finačně podporoval žáky kunštátské devítiletky, kde sám strávil svá školní léta. A nejen to. Svými penězi chtěl přispět i kunštátským seniorům.
Počáteční radost ze štědré nabídky mecenáše ale nakonec vystřídalo rozčarovaní. Dvě stě tisíc korun, které v listopadu 2007 daroval pan Řehůřek městu s představou, že z nich budou vypláceny odměny nejlepším žákům školy, skončilo po roce zpět na jeho účtu ve Francii.
Problém vznikl podle starosty Kunštátu Pavla Göpferta tím, že se vedení města a základní školy neshodlo s Jaroslavem Řehůřkem v tom, jak peníze zadministrovat a za co a jakým způsobem budou peněžní dary dětem rozdělovány. „Pan Řehůřek měl o vyplácení peněz svou představu, kterou jsme my ale nemohli uskutečnit. Abychom peníze mohli přijmout do účetnictví, chtěli jsme s ním uzavřít darovací smlouvu. To ale pan Řehůřek odmítl,“ uvedl kunštátský starosta.
Dvousettisícová částka spolu s dalšími penězi, které mecenáš adresoval kunštátským seniorům, se staly základem nadačního fondu, který město zřídilo a z něhož měly být vypláceny finanční odměny. „Měli jsme představu, že každý rok vyplatíme z nadačního fondu deset až dvacet procent. Z prostředků města bychom vždy částku doplnili, aby z fondu neubývalo peněz,“ konstatoval Pavel Göpfert. O udělování odměn žákům, kteří mimořádně vyniknou v nějakém předmětu nebo se jinak zaslouží o dobré jméno školy a města, měla rozhodovat správní rada nadace na základně návrhů ředitele školy, učitelů i občanů.
Z finančního daru kunštátského rodáka byly nakonec za osmdesát tisíc korun zakoupeny zdravotnické pomůcky pro seniory. Z dvou set tisíc korun určených pro odměny žákům ale za celý rok neubyla ani koruna. „Snahou školy bylo vyhovět původním požadavkům pana Řehůřka na odměňování žáků za jejich aktivity, a tak došlo v průběhu roku k ocenění několika žáků školy. Stalo se tak však z prostředků školy vzhledem k tomu, že v mezičase došlo k rozhodnutí zřizovatele ve věci založení Nadačního fondu Jaroslava Řehůřka, který by obsáhl hospodaření v té době již dvou finančních příspěvků – pro školu a seniory,“ vysvětloval v kunštátském zpravodaji ředitel školy Vratislav Sedlák.
Nejistota, jak je s darovanými penězi nakládáno, nakonec vedla mecenáše k dohodě s městem, že mu celou částku určenou pro žáky vrátí, což se také loni na podzim stalo. Nadační fond ale podle starosty Göpferta zůstane zachován. „Bude sloužit účelům, pro které byl založen. Jen ho budeme muset přejmenovat. Pan Řehůřek si nepřeje, aby byla nadace dále spojována s jeho jménem,“ uzavřel Pavel Göpfert.Zdroj: www.boskovicko.cz


 
   Komentáře k příspěvku
přidej komentář


  novinky
E-shop zaměřený na stříbro a stříbrné šperky, nabízíme také ocelové šperky a bižuterii. Stříbro, ocel, bižuterie a minerály. Stříbrné prsteny, řetízky, náramky, naušnice, přívěsky, náhrdelníky, celé dárkové soupravy a další stříbrné šperky


  městský úřad
Městský úřad Kunštát,
nám. Krále Jiřího 106, 679 72,
tel.: 516 462 343,
fax.: 516 462 172
oficiální www města
úřední deska  nejnovější v diskuzi
brandssolution.co.uk - 146.185.223.71 - Online usa cheap, purchase generic in canada and generic for sale australia, for sale in usa except buying cheap online. How to get without insurance also online australia, canada price and buy uk despite pills order online.
Více naleznete zde  nové témata v diskuzi
(1) ddcqdea - OgOQcXVyasCX
(0) Fbk Predators Kunštát - 5.ročník florbaloveho turnaje v Kunštatě 10.12.2016 tak příď podpořit náš tým
(1) Jan - kustatska historie
(0) pavluska - Jan Tenora: D?jiny m?ste?ka Kunštátu online!
Více naleznete zde  předpověď počasí
  
více zde ...  zajímavé odkazy
Jeskyně Blanických rytířů
Obce Nýrov
Vše o silnicích
Dopravní spojení v ČR
Hledej obce
Počasí v ČR
Řeky v ČR
Živnostenský rejstřík
Google - hledání v internetu
Krajska správa
Dovolená na poslední chvíli
Tvorba www stránek
Pronájem e-shopů

Copyright 2003 - 2004 Kunstat.cz & Kunstat.net Všechna práva vyhrazena by Kunstat.cz. Optimalizováno pro MS Internet Explorer 6.xx.
Dopuručené rozlišení 1024x758 bodů a více. Vytvořil Pavel Simon & Zbyněk Velecký.