Dnes je 18.02.2018
Warning: include(svatek.php) [function.include]: failed to open stream: No such file or directory in /webspace/kunstat.net/www/html/uvod.php on line 97

Warning: include() [function.include]: Failed opening 'svatek.php' for inclusion (include_path='.:/usr/share/php:/usr/share/pear') in /webspace/kunstat.net/www/html/uvod.php on line 97
pro přihlášení do systému Kunštát.cz klikněte sem
  úvodní strana
  základní údaje 
  městský úřad 
  zdravotnictví 
  literární osobnosti 
  kultura 
  kunštátský zpravodaj 
  vyhlášky 
  sportovní akce 
  historie města 
  křížky na Kunštátsku 
  historie hrnčířství 
  hrnčířský jarmark 
  fotogalerie 
  kniha návštěv 
  diskuzní fórum 
  inzertní anonce ZDARMA
  vaše fotografie 
  přidej fotografii 
  registrace
  ztráta hesla 
  amatérské fotografie !
  napsali onás
  hasiči SDH Sychotín
  právní služby
  služby / firmy
  úřední deska
  pochod krále Jiřího 2010 


  nabízím ... 
-> Hleda se vycepni do ujezdske hospody . Více zde ...  anketní otázka
Co říkáte na skladbu programu 20. ročníku Jarmarku
Nejlepší v historii (3967)

Výborná (2718)

Jde to (2781)

Dobrá (2688)

Nic moc (2688)

Špatná (2696)

Nejhorší v historii (6128)


Celkem hlasů: 23662
Datum: 10.09.2012
výsledky starších anket


  vaše fotografie
Kunštát

známka (5.48)
hodnoť další fotografie  statistiky serveru
  reklama

Lubomír Chytrý, daňový poradce evidenční číslo 3625, nabízí své služby v následujících oblastech:
Zahradní 322, 679 72 Kunštát
Tel.: 607 773 607
Email: chytry.lubomir@tiscali.cz
nabízí následující služby:
- daňové poradenství
- zpracování daňových přiznání a hlášení
- daňové kontroly, jejich příprava a minimalizace vzniklých pokut a penále
- zastupování při jednáních se správcem daně
- vedení účetnictví
- poradenství v oblasti účetnictví
- zpracování mzdové agendy

 
 DISKUZE

Vhodný zdroj energie pro Česko?

Jméno :
Vyber smajlíka:
žádný                
Text zprávy:
jsou povoleny tagy <b>, <u> a <i> a odkazy ve tvaru www.neco.cz
 
Doplňte: 3 + 1 = (Ochrana proti spamu)

Zoltan - 158.196.40.82   13:24 - 3.25.2008
Nemám sice to ekotechnické vždělání, ale mám technické vzdělání. Lidí co má to ekotechnické je velmi málo, ale je tu spousta lidí co má to eko. A to je hlavní problém, já se s těmito lidmi stýkám poměrně často, a věřte mi, nemají vůbec ponětí o té druhé straně problému, a to je ekonomika a technické řešení. Žádná země na světě si nemůže dovolit ekologickou energii a ani "zelené" Rakousko, které je často zmiňované jako průkopník. Ale nikdo se nezmiňuje o tom že 70% energii musí dovážet z Německa nebo ČR(a ta už ekologická není, atom a uhlí). Takže až bude málo energie, tak prostě rakousko odstřihnou aby měli pro sebe. ČR je největším vývozcem energie v evropě, protože máme nadbitek, ale tento stav skončí v roce 2014-2019, kdy jestli se nepostaví další elektrárna, tak budeme muset dovážet, ale pochybuju že bude od koho nakupovat. Řešení je jednoduché, další atom, ale to už je řešení pro politiky, úhlí nikdo nechceprotože smrdí. Ale že by někdo řešil nové technologie spalování uhlí a snížení emisí až o 70%, to nikoho ani nehne. Třeba jen než někdo vymyslí ekoenergii zadarmo :-)

Michalius - 82.117.156.241   19:11 - 3.23.2008
Lepší dvě tři atomové elektrárny v republice než les větníků na každé stráni u každé obce. Větrné elektrárny vydávají nejen mechanický hluk (ložiska, převodovka, servomotory a pod.), ale hluk aerodynamický, který působí lopatky rotoru prorážející vzduch. Tento hluk závisí na konstrukci rotoru, rychlosti otáčení, síle a směru větru a dalších proměnlivých faktorech. Nízkofrekvenční hluk (méně než 150 Hz) je ve volné krajině pohlcován méně než hluk o vyšší frekvenci, a je tedy slyšitelný více jako hučení, v některých případech až na vzdálenost překračující 2 km(je prý prokázano, že kde se tyto větrné elekrárny postavily vymizela z širokého okolí vysoká zvěř) Dále nechci moc rozvíjet případné rušení signálu TV GSM WIFI. O estetičnosti se bavit nebudu každému se libí něco jiného. Sluneční panely užásná věc jednak jsou předražené a nepřikládám důvěru že by energetický výdaj na samotnou výrobu fotovoltalických článků pokryl v reálné časovém horizontu tyto náklady a opět nemluvím o estetičnosti a zahřívání celého okolí těmito zrcadly o nutnosti nějak ty panely směrovat v zavislosti na poloze slunce. Pro domácí potřebu se mi poslední dobou jeví dobrá alternativa pro výtápění geotermální vrt (ale taky není vhodné všude a prvotní náklad je dosti značný)

parus - 88.100.56.157   17:19 - 3.23.2008
Pane Pavle, psala jsem ročně a navíc k výrobě fotovoltaických článků se hodně využívá recyklovaná křemíková hmota z počítačů a elektroniky, jedná se o opravdu čistý a šetrný zdroj energie. Též ´doufám, že megalomanským vodním dílům, které na rozdíl od větrníků jsou opravdovou pohromou pro krajinný ráz, již odzvonilo.

Pavel - 82.117.156.249   9:38 - 3.21.2008
Zajímavá úvaha, kolik m2 by jako ten skromný třípokoják měl měřit aby vyprodukoval 21 kwh (potažmo jak laciné by to zařízení bylo) denně, nepodstatná připomínka v době slunečního svitu! Pravda blýská se na lepší časy, konečně budeme chodit do práce s raním východem a po západu slunka hupky dupky domů. A neboo k tomu uděláme pár vodních děl typu Dlouhé stráně pravda ekologická nirvána.

parus - 88.100.56.157   22:32 - 3.20.2008
Často čteme články, které zmatenými fakty ohledně zelené energie ovlivňují názory lidí bez ekotechnického vzdělání. Spousta lidí jásá, že okres Blansko bude uchráněn od větrných elektráren, které prý hyzdí krajinu. Jakoby uhelné pánve či chladící věže jaderných reaktorů krajinu zkrášlovaly. V diskuzi je i názor na neekonomičnost fotovoltaických článků. Pokud např. fotovoltaická elektrárna velikosti třípokojového bytu vyrábí ročně 8 MWh a ještě po 25 letech pracuje na 80%, pak si však na svoji energeticky náročnou výrobu velmi rychle vydělá. Její výroba je prvním a posledním procesem, na který je třeba energie, pak už pracuje zadarmo. Zajímalo by mě, jaký způsob výroby energie je tedy pro nás nejlepší. Proti bourání vesnic a spalování uhlí, těžbě uranu a ukládání vyhořelých článků, jakož i proti větrným elektrárnám protestují všechny obce, kterých by se to mohlo týkat. To abychom tedy na půlce republiky pěstovali biomasu. Fotovoltaické články na Sahaře jsou výborný nápad, ale země, k nimž Sahara patří na takové investice nejspíš nemají prostředky a pokud by si finance půjčily, zajímalo by mne, za jakou cenu by tuto energii asi do Evropy prodávaly. Proto evropské země řeší své potřeby přímo „na místě“, Rakušané fandí větru, Francouzi jádru, proč bychom my nefandili slunci?

  novinky
E-shop zaměřený na stříbro a stříbrné šperky, nabízíme také ocelové šperky a bižuterii. Stříbro, ocel, bižuterie a minerály. Stříbrné prsteny, řetízky, náramky, naušnice, přívěsky, náhrdelníky, celé dárkové soupravy a další stříbrné šperky


  městský úřad
Městský úřad Kunštát,
nám. Krále Jiřího 106, 679 72,
tel.: 516 462 343,
fax.: 516 462 172
oficiální www města
úřední deska  nejnovější v diskuzi
brandssolution.co.uk - 146.185.223.71 - Online usa cheap, purchase generic in canada and generic for sale australia, for sale in usa except buying cheap online. How to get without insurance also online australia, canada price and buy uk despite pills order online.
Více naleznete zde  nové témata v diskuzi
(1) ddcqdea - OgOQcXVyasCX
(0) Fbk Predators Kunštát - 5.ro&#269;ník florbaloveho turnaje v Kunštat&#283; 10.12.2016 tak p&#345;í&#271; podpo&#345;it náš tým
(1) Jan - kustatska historie
(0) pavluska - Jan Tenora: D?jiny m?ste?ka Kunštátu online!
Více naleznete zde  předpověď počasí
  
více zde ...  zajímavé odkazy
Jeskyně Blanických rytířů
Obce Nýrov
Vše o silnicích
Dopravní spojení v ČR
Hledej obce
Počasí v ČR
Řeky v ČR
Živnostenský rejstřík
Google - hledání v internetu
Krajska správa
Dovolená na poslední chvíli
Tvorba www stránek
Pronájem e-shopů

Copyright 2003 - 2004 Kunstat.cz & Kunstat.net Všechna práva vyhrazena by Kunstat.cz. Optimalizováno pro MS Internet Explorer 6.xx.
Dopuručené rozlišení 1024x758 bodů a více. Vytvořil Pavel Simon & Zbyněk Velecký.