Dnes je 24.06.2017 a svátek má Jan. Popřejte vše nejlepší!
registrace / login
  úvodní strana
  základní údaje 
  městský úřad 
  zdravotnictví 
  literární osobnosti 
  kultura 
  kunštátský zpravodaj 
  vyhlášky 
  sportovní akce 
  historie města 
  křížky na Kunštátsku 
  historie hrnčířství 
  hrnčířský jarmark 
  fotogalerie 
  kniha návštěv 
  diskuzní fórum 
  inzertní anonce ZDARMA
  vaše fotografie 
  přidej fotografii 
  registrace
  ztráta hesla 
  amatérské fotografie !
  napsali onás
  hasiči SDH Sychotín
  právní služby
  služby / firmy
  úřední deska
  pochod krále Jiřího 2010 


  nabízím ... 
-> Hleda se vycepni do ujezdske hospody . Více zde ...  anketní otázka
Co říkáte na skladbu programu 20. ročníku Jarmarku
Nejlepší v historii (2866)

Výborná (1790)

Jde to (1854)

Dobrá (1779)

Nic moc (1756)

Špatná (1793)

Nejhorší v historii (4873)


Celkem hlasů: 16707
Datum: 10.09.2012
výsledky starších anket


  vaše fotografie
Hurá na projížďku

známka (5.49)
hodnoť další fotografie  statistiky serveru
  reklama

Lubomír Chytrý, daňový poradce evidenční číslo 3625, nabízí své služby v následujících oblastech:
Zahradní 322, 679 72 Kunštát
Tel.: 607 773 607
Email: chytry.lubomir@tiscali.cz
nabízí následující služby:
- daňové poradenství
- zpracování daňových přiznání a hlášení
- daňové kontroly, jejich příprava a minimalizace vzniklých pokut a penále
- zastupování při jednáních se správcem daně
- vedení účetnictví
- poradenství v oblasti účetnictví
- zpracování mzdové agendy

 
 LITERÁRNÍ OSOBNOSTI V KUNŠTÁTĚ

Jan Tenora - (1863 - 1936) historik a spisovatel, autor knihy Dějiny městečka Kunštátu. Jediný historik, který zpracoval dějiny Kunštátu od počátku do roku 1885 jako celek. Jeho rodný dům je na náměstí Krále Jiřího označen pamětní deskou.

Klement Bochořák - kunštátský rodák (1910 - 1981). Ve svém vývoji se orientoval směrem spiritualistickým a náboženským. S Kunštátem je těsně spjat především prozaickými díly (Příběhy a vzpomínky po večerech sebrané, V druhé světnici). Ale i nejedna jeho báseň je inspirována kunštátským dětstvím, přírodou i kunštátskými setkáními. I jeho rodný dům je označen pamětní deskou.

František Halas - (1901 - 1949) vytvořil svým dílem jeden z vrcholů české moderní poezie.
Básník pocházel rodem z Rozseče a i on si tento kraj velice zamiloval. Stal se prvním čestným občanem města (v roce 1945). Je i se svou ženou pohřben na kunštátském hřbitově.
S Kunštátem je těsně spjata jeho lyrická báseň "Já se tam vrátím..." Existují tři verze: první vznikla za okupace (1940), druhá na konci a třetí, definitivní, v roce 1946. Srovnání všech tří ukazuje, že Halas stále více hledal vyjádření podstaty svého vztahu k milované krajině.
"...Všechny cesty vedou do Kunštátu, do Zboňku a do Rozseče. Hranečníky zarazilo dětství. Toho skřípání kol na cestách křižujících se v mém srdci ! Ať si jen země letí do prázdna, ať si jen letí, jen když zbude jistota jednoho místa, místa posledního, místa jen pro hrob. Chci ho mít tam, jen tam u nás. Kdyby mi oči jen pro pláč zbyly, já se tam vrátím, já se tam i poslepu vrátím."
Pod názvem Halasův Kunštát se konají vždy v měsíci říjnu večery poezie, jako připomínka tohoto velkého básníka. V rámci programu (probíhá nepřerušeně od roku 1969) je vyhlašována i literární soutěž pro začínající básníky (ve spolupráci s Muzeem Blansko). Na těchto večerech zaznívají rozbory díla a básně nejen Františka Halase, ale např. Jana Skácela, J. Ortena, F. Hrubína, J. Seiferta a dalších významných autorů.

Jan Marius Tomeš - (1914) básník a historik výtvarného umění. V Kunštátě strávil své dětství a pravidelně se sem vrací. I jeho tvorba je inspirována kunštátskou krajinou. Čestný občan města Kunštátu ( od r. 1999).

Ludvík Kundera - (1920) básník, dramatik a překladatel. Narodil se v Brně, od roku 1976 žije v Kunštátě. Je editorem a autorem několika desítek halasovských studií, článků, statí. Sestavil několi výborů básníka F. Halase (Sbohem múzy, Hlad, Kunštátské akordy, Sebrané spisy), podílel se i na překladech Halasovy poezie do němčiny. Kromě činnosti básnické, překladatelské a publicistické je autorem monografických prací o Bertoldu Brechtovi. 
Působil jako dramaturg činohry Státního divadla v Brně, je autorem divadelních a rozhlasových her. Přednáší germanistiku na vysokých školách v Brně a Olomouci.
Na rozvíjení a udržení halasovské tradice má bezesporu největší zásluhu právě Ludvík Kundera. Z jeho iniciativy bylo ve dnech 26. a 27. 10. 1969 uspořádáno Svazem českých spisovatelů první halasovské sympozium a tato tradice se podračuje do dnešních dnů.
Jmenován čestným občanem města Kunštátu v roce 1998.

   novinky
E-shop zaměřený na stříbro a stříbrné šperky, nabízíme také ocelové šperky a bižuterii. Stříbro, ocel, bižuterie a minerály. Stříbrné prsteny, řetízky, náramky, naušnice, přívěsky, náhrdelníky, celé dárkové soupravy a další stříbrné šperky


  městský úřad
Městský úřad Kunštát,
nám. Krále Jiřího 106, 679 72,
tel.: 516 462 343,
fax.: 516 462 172
oficiální www města
úřední deska  nejnovější v diskuzi
Larryket - 178.137.83.106 - Sleep apnea is a very difficult thing to live with, both for the sufferer and for people living and sleep with him or her. If you fit into either of these categories, then you know just how frustrating it can be. Read through the tips found in this article to learn the best way to survive this problem!

Strengthen your throat and jaw with some basic exercises. Developing these muscles should reduce the symptoms of sleep apnea. You can exercise your throat and jaw by simply pulling your tongue or practicing some very simple breathing exercises. The goal is to train you to breathe differently and hopefully make your sleep apnea disappear.

Some people have problems using the CPAP machine to deal with their sleep apnea. The best advice is to stick with it. It is not a cure, but it does treat your sleep apnea. If you stop using it, you still have sleep apnea, so you need to keep using the machine regularly.

If you suffer from sleep apnea and you use a CPAP, carry your medical ID. If you need medical attention, it's vital that the people treating you know about your condition and that you use a CPAP machine. Your ID should tell people about your sleep apnea, your use of a CPAP, and the proper pressure level for it.

Lose a bit of weight to get rid of your sleep apnea. Many people have corrected their apnea by losing weight. Even a few pounds can help your sleep apnea symptoms.

Try your best to maintain a regular sleeping schedule. When your body gets into a
Více naleznete zde  nové témata v diskuzi
(0) ddcqdea - OgOQcXVyasCX
(0) Fbk Predators Kunštát - 5.ročník florbaloveho turnaje v Kunštatě 10.12.2016 tak příď podpořit náš tým
(1) Jan - kustatska historie
(0) pavluska - Jan Tenora: D?jiny m?ste?ka Kunštátu online!
Více naleznete zde  předpověď počasí
  
více zde ...  zajímavé odkazy
Jeskyně Blanických rytířů
Obce Nýrov
Vše o silnicích
Dopravní spojení v ČR
Hledej obce
Počasí v ČR
Řeky v ČR
Živnostenský rejstřík
Google - hledání v internetu
Krajska správa
Dovolená na poslední chvíli
Tvorba www stránek
Pronájem e-shopů

Copyright 2003 - 2004 Kunstat.cz & Kunstat.net Všechna práva vyhrazena by Kunstat.cz. Optimalizováno pro MS Internet Explorer 6.xx.
Dopuručené rozlišení 1024x758 bodů a více. Vytvořil Pavel Simon & Zbyněk Velecký.